• Mamy dotację!

• Uczniowie klas V i VI pojadą we wrześniu na trzydniową wycieczkę do Warszawy, na którą udało się pozyskać znaczące dofinansowanie z Programu Ministerstwa Edukacji Narodowej “Podróże z klasą”.

Celem przedsięwzięcia jest przede wszystkim uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania tradycji, kultury oraz osiągnięć polskiej nauki. – czytamy w komunikacie ministerstwa.

Budżet na finansowanie przedsięwzięcia dla województwa łódzkiego wyniósł ponad 3,5 mln zł. Warto dodać, że na wycieczki dwudniowe można było pozyskać do 20 tys. zł, trzydniowe – do 30 tys. zł, czterodniowe – do 40 tys. zł oraz pięciodniowe – do 50 tys. zł. W naborze liczyła się kolejność zgłoszeń, a zainteresowanie było tak duże, że przewidzianą pulę środków wyczerpano w 12 minut.

Wysokość dotacji w przypadku naszej szkoły to 28.280 zł. Wspomniany wyjazd do stolicy zaplanowano na 11 - 13 września.

• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

• Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca, a my z dumą świętowaliśmy osiągnięcia naszych uczniów na wyjątkowej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Tegoroczne wydarzenie było szczególne, ponieważ po raz pierwszy przyznano jednorazowe stypendia dla kilkudziesięciu najlepszych uczniów naszej szkoły. Wręczył je osobiście wójt Grzegorz Maras, podkreślając w ten sposób znaczenie nauki i ciężkiej pracy naszych podopiecznych.

Podczas uroczystości wręczono również świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za udział w licznych konkursach, w których nasi uczniowie wykazali się ogromnym talentem i zaangażowaniem.

Szczególnie emocjonującym momentem było pożegnanie naszych ósmoklasistów. Wkraczają oni teraz na zupełnie nową drogę w swoich nowych szkołach, a my życzymy im samych sukcesów i spełnienia marzeń.

Wyjątkowym punktem uroczystości było pożegnanie wieloletniego nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, Krzysztofa Domagały. W swym krótkim wystąpieniu podkreślił, że jest szczęściarzem, bo przez 44 lata robił to, co kochał. Podziękowania za zaangażowanie i wychowanie wielu pokoleń młodych ludzi złożyli panu Krzysztofowi wójt Grzegorz Maras oraz dyrektor szkoły Leszek Sobczyk.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie i wsparcie przez cały rok szkolny. Życzymy udanych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego niezapomnianego wydarzenia, które na długo pozostanie w naszej pamięci.