Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Drużyna szachowa Szkoły Podstawowej w Skomlinie na Mistrzostwach Polski
środa, 12 czerwca 2019 04:40

W ubiegłym tygodniu reprezentacja szkoły w składzie: Michalina Matyjasek, Kamil Światek, Adam Słonina i Krzysztof Matys uczestniczyła w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Szachach Drużynowych. Podczas trzydniowego turnieju, który miał miejsce w Pokrzywnej (Góry Opawskie) nasi zawodnicy mieli okazję skonfrontować się z najlepszymi drużynami w kraju. Aby znaleźć się w tym gronie, trzeba było przejść przez gęste sito kwalifikacji – od powiatowych, przez rejonowe po wojewódzkie.

W takcie zawodów drużyna rozegrała kilkanaście partii na czterech szachownicach. Mierzyli się m.in. z ekipami z Wrocławia, Kołobrzegu, Opola, Skierniewic i wielu innych ośrodków szachowych. Ostatecznie skomlińska reprezentacja uplasowała się na 16 miejscu. Dodatkowo Michalina Matyjasek wywalczyła trzecie miejsce na czwartej szachownicy.

W przygotowaniach do mistrzostw pomagał pan Krzysztof Jarząbek, instruktor zajęć szachowych w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Skomlinie.