Do tarczy o puchar dyrektora szkoły
wtorek, 15 października 2019 08:01

Pod taką nazwą odbyły się zawody strzeleckie młodzieży Szkoły Podstawowej w Skomlinie. W piątek, 4 października na strzelnicę sportową LOK „Sokół” w Skomlinie przybyło 26 uczniów klas V, VII i VIII. Rywalizowali o puchar za I miejsce i medale za II i III miejsce.

Zawody zostały zorganizowane jako integralna część zajęć profilaktyki uzależnień „Narkotyki to śmierć” prowadzonych przez pedagoga szkolnego mgr Leszka Sobczyka.

Organizatorem zawodów była Szkoła Podstawowa w Skomlinie i Zarząd Gminny LOK „Sokół” w Skomlinie.

Strzelanie prowadzili i sędziowali: Zbigniew Zaremba, Jerzy Pietrzak i Grzegorz Lipieta z Zarządu LOK „Sokół” Skomlin oraz Leszek Sobczyk - pedagog szkolny ze Szkoły Podstawowej w Skomlinie.

Najlepsi w strzelaniu okazali się:
1. Justyna Czarnuch z VII a - 169 pkt, otrzymała puchar i dyplom.
2. Oliwia Kubska z VIII a - 146 pkt, otrzymała medal i dyplom.
3. Marek Fertała z VII a - 137 pkt, otrzymał medal i dyplom.

Wszyscy pozostali uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy uczestnictwa. W trakcie zawodów można było upiec kiełbaskę na ognisku przygotowanym przez organizatora.

Gościem specjalnym był Dyrektor Szkoły Podstawowej w Skomlinie Jarosław Preś.

Na realizację zawodów strzeleckich w 2019 roku organizatorzy otrzymali dofinansowanie z budżetu Gminy Skomlin w wysokości 2.500zł.

Tekst i fot.: Leszek Sobczyk