Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Warsztaty kulinarne
piątek, 17 marca 2023 10:26

 warsztaty kulinarne 450

10 marca w klasie pierwszej prowadzone były zajęcia w ramach projektu,, Laboratoria przyszłości”. Podczas nich wykorzystano sprzęt kuchenny zakupiony specjalnie do tego celu. Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowali zdrowy posiłek. Była to okazja do odkrywania nowych smaków, poznania zapachów a także przypomnienie zasad zdrowego żywienia. Dużą popularnością wśród uczniów cieszył się szpinakowy koktajl i tosty. Prawdziwym hitem okazały się ukraińskie ,,syrniki” wykonane pod kierunkiem jednej z mam. Zajęcia miały na celu zachęcić młodych ludzi do częstszego spożywania owoców i warzyw oraz wskazać alternatywę dla niezdrowych przekąsek. Dzieci odkryły, że gotowanie może być proste i zabawne a posiłki smaczne.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizacji zajęć.

B Preś