Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Pasowanie na czytelników
niedziela, 26 lutego 2023 19:28

 pasowanie na czytelnika 450

Zgodnie z wieloletnią szkolną tradycją, w dniu 8 lutego odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie dzieci do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas drugich w przedstawieniu pt. „W bajkowej krainie”.

W części oficjalnej najmłodsi uczniowie naszej szkoły zostali pasowani na czytelnika przez panią Wicedyrektor Wiolettę Musiał. Na pamiątkę uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali z rąk pana dyrektora Leszka Sobczyka „Wyprawkę Czytelniczą”, którą nasza szkoła otrzymała po raz trzeci w ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek”, przygotowanego przez Instytut Książki.

Ideą tej kampanii jest przypomnienie o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Wspólna lektura może stać się nie tylko wielką przyjemnością, ale przede wszystkim wspaniałą okazją do budowania bliskości oraz silnych i trwałych więzi rodzinnych. Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Serdecznie gratulujemy nowym czytelnikom i życzymy wiele radości z przeczytanych książek, wszak czytanie to najlepsza zabawa.

J. Tokarek

*Relacja fotograficzna powstała dzięki programowi Laboratoria Przyszłości.  Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.