Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Jestem wolny od nałogów
czwartek, 24 czerwca 2021 07:50

W dniu 17 czerwca w Szkole Podstawowej im. K.E.N. w Skomlinie zakończył się konkurs plastyczny o tematyce przeciwalkoholowej pt.: „Jestem wolny od nałogów”. Była to 27 edycja tego konkursu, organizowanego corocznie przez pedagoga szkolnego i Gminną Komisję ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skomlinie.

Konkurs został ogłoszony w maju. Termin składania prac ustalono na 7 czerwca. W tym terminie napłynęło 48 prac we wszystkich kategoriach wiekowych. Uczestnicy w swych pracach roztaczali wizje kolorowej, szczęśliwej trzeźwej przyszłości bez uzależnień i ich konsekwencji.

Komisja w składzie: Aneta Chadryś, Aleksandra Pacholak, Andrzej Gepard, Elżbieta Dybka, Jadwiga Pękała, Ewa Nowak i Leszek Sobczyk, zebrała się w dniu 8 czerwca w Urzędzie Gminy w Skomlinie i wybrała najlepsze prace w trzech kategoriach wiekowych:
1. Klasy I – III. Jury przyznało trzecie miejsce Oli Rzepce z klasy III a. Drugie miejsce przypadło Tobiaszowi Woźniakowi z klasy I a. Pierwsze miejsce dla Julii Wyrębak z klasy II a. Nagrodami były: gra Jenga, szachy i hulajnoga.
2. Klasy IV - VI. W tej kategorii wiekowej trzecie miejsca zajęli Podgórska Judyta z IV b, drugie miejsce dla Zuzanny Syguły z kl. IV b, i pierwsze dla Ewy Klatki z klasy VI c. Przyznano też wyróżnienie dla Krzysztofa Musiała z klasy VI a i Julii Kucharek z klasy VI c. Nagrodami były puzzle, szachy, scrabble i zestaw plastyczny.
3. Klasy VI - VIII. W tej kategorii wiekowej pierwsze miejsce zdobyła Amelia Woźniak z klasy VIII a. Nagroda to: gra komputerowa.
Nagrody wręczono na apelu szkolnym w dniu 17 czerwca, przez przedstawicieli Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Skomlinie, Anetę Chadryś i Leszka Sobczyka Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali nagrody pocieszenia.
Wartość wszystkich nagród to 1600 złotych. Nagrodzone prace wyeksponowano, jak co roku na stronie www.szkoła-skomlin.pl i w budynku szkoły w Skomlinie.
Nad całością czuwał pedagog szkolny - Leszek Sobczyk.