Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Śniadanie daje moc
piątek, 15 listopada 2019 13:07

 sniadanie daje moc 450

8 listopada to europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Organizowana jest wtedy akcja „Śniadanie daje moc”. Ideą programu jest zwiększenie świadomości zdrowego odżywiania oraz roli śniadania w diecie. Nasza szkoła również przystąpiła do tej akcji. Uczniowie przygotowali zdrowe posiłki- kanapki z pieczywa razowego z warzywami oraz przekąski owocowe. Warto zwrócić uwagę, by śniadanie było urozmaicone i zawierało produkty ze wszystkich pięter piramidy żywnościowej: produkty zbożowe dostarczające białka roślinnego i zwierzęcego, dobrej jakości tłuszcze oraz warzywa i owoce. Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia dlatego nie powinniśmy go omijać.

M. Matys i M. Gonera