Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Dzień języków obcych
wtorek, 15 października 2019 08:09

Dzień Języków Obcych odbył się w naszej szkole 26 września. W tym roku postanowiliśmy obchodzić go w inny niż dotychczas sposób. Ogłoszony został konkurs na najlepszą prezentację wybranego kraju. W konkursie wzięły udział klasy 5,6,7 i 8. Każda klasa sama wybierała kraj, który uważa za szczególnie interesujący.

Aż trzykrotnie została wybrana Francja, dwukrotnie Włochy, ale były też kraje bardziej egzotyczne np. Korea, Japonia czy Australia. Komisja konkursowa oceniła wszystkie prezentacje bardzo pozytywnie. Były dekoracje gazetek ściennych, sal lekcyjnych, okien, drzwi, były stroje regionalne (Meksyk!), muzyka z danego kraju,nauka języka (Korea!), a nawet degustacja potraw . Wszystkie klasy przygotowały wiele ciekawostek i niezwykle interesujących wiadomości. Komisja konkursowa była pod duzym wrazeniem zaangażowania i pomysłowości uczniów. To dzięki nim ten dzień był naprawdę bardzo udany!

NA wyróżnienie zasłużyły zdaniem komisji konkursowej Klasa Vc-Japonia, Va- Francja, VIIa –Francja, Via i VIIb –Włochy.Drugie miejsce zajęły klasy VIc –Meksyk oraz VIIIA – Korea. Zwyciezcami zostały bezapelacyjnie klasy VIIIb – Australia i Vb – Francja. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i wysiłek włożony w przygotowanie prezentacji!

A. Dwornicka-Kryściak

fot. W. Musiał