Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Mądrzy Cyfrowi: Ze Skomlina na Stadion Narodowy
wtorek, 11 czerwca 2019 20:33

Na Kanapie Literackiej Warszawskich Targów Książki (PGE Narodowy) odbyła się debata MĄDRZY CYFROWI. W spotkaniu prowadzonym przez Annę Dziewit-Meller i Marcina Mellera o wartościach moralnych, mądrym wykorzystaniu nowych technologii i o tym, jak zmieniać świat na lepsze opowiadali znakomici Goście oraz młodzież z placówek, które wzięły udział w programie MĄDRZY CYFROWI. Nie zabrakło tam także i nas! Opowiadaliśmy o projekcie: "Naprawiamy nasze powietrze".  Udowodniliśmy, że problem smogu na wsi istnieje. Zdaliśmy krótką relację na temat tego, jak powołaliśmy lokalną koalicję na rzecz czystego powietrza, jak zakupiliśmy miernik i uruchomiliśmy specjalną aplikację dostępną dla każdego mieszkańca gminy.

mc w2

Grup podobnych do naszej było siedem. Każda z nich musiała wydelegować pięcioro reprezentantów, którzy opwiadali o swoich projektach. Naszą drużynę reprezentowali: Natalia Pietrzak, Joanna Idasiak, Piotr Pilarski, Bartosz Włodarczyk oraz Szymon Klatka. Pomimo, że tylko piątka z nas na forum opowiadała o naszym przedsięwzięciu, reszta mocno im kibicowała (wraz znaszymi opiekunami: panem dyrektorem Jarosławem Presiem oraz panem Pawłem Rzeszowskim). W rozmowie z prowadzącymi podkreśliliśmy, że wybierając tą tematykę projektu chcieliśmy obalić mit, że wieś zawsze kojarzy się ze świeżym powietrzem. Wiemy, że wcale tak nie jest. Wszyscy ze zdziwieniem przyjęli fakt, iż nie spotkaliśmy się z niechęcią mieszkańców naszej gminy w trakcie realizacji projektu, a z bezinteresowną pomocą. 

mc w4

Oprócz małżeństwa Mellerów spotkaliśmy panią Katarzynę Sokołowską oraz Miksera wraz z Kubalą i DJ Gramem. Pani Kasia jest powszechnie znaną osobą, więc chyba nie trzeba jej nikomu przedstawiać. Mikser to ceniony freestylowiec. Uwypukla wartości moralne trafiając zarówno do młodych jak i starszych odbiorców. Niezwykły jest wachlarz osób, których "kręci" jego twórczość. Szerzy dobro w świecie nienawiści. Uważa się wręcz do tego zobowiązany. Pokazuje, że powinno się cieszyć każdym dniem, bo wszystkie są wyjątkowe.

mc w1

Ogromnie cieszymy się z tego, że jesteśmy na Instagramie pani Kasi Sokołowskiej, która tak jak Mikser, reprezentuje istotne wartości zarówno w życiu jak i w modzie. Czujemy się jedną drużyną i jesteśmy dumni z tego, że wraz z mieszkańcami naszej gminy możemy zrobić coś dobrego dla naszej planety i nas samych. 

Klaudia Piśniak

Joanna Idasiak