Skomlin biegał po raz 12
piątek, 07 czerwca 2019 07:27

Ponad 160 zawodników stanęło na trasie Biegu Wiosny 2019, który odbył się w minioną niedzielę w Skomlinie. To już dwunasta edycja imprezy organizowanej w naszej miejscowości w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Jak zawsze było to święto sportu, połączone z promocją zdrowego stylu życia.

Na starcie stanęli najpierw najmłodsi, czyli przedszkolaki wraz z uczniami klas pierwszych. Do pokonania mieli dystans około 200 metrów. Z podobną trasą w chwilę potem mierzyli się uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Punktem kulminacyjnych niedzielnych zawodów był oczywiście bieg główny. Trasę długości ponad 2 kilometrów poprowadzono tradycyjnie przez „Kapkaz”, wokół stadionu oraz ulicami polnymi i szutrowymi. Metę umiejscowiono na boisku szkolnym.

W trakcie imprezy uczniowie pod kierunkiem p Jolanty Kik przeprowadzili akcję promującą zdrowy styl życia. Były gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Tego dnia można było także podziwiać taneczne popisy uczennic z klasy drugiej, wysłuchać kilku piosenek zaprezentowanych przez uczennice naszej szkoły i obejrzeć spektakularny pokaz karate tradycyjnego. Przez cały czas czynny był obficie zaopatrzony bufet, prowadzony przez panie z Rady Rodziców.

Przedszkole i kl. I

1. Maja Zadworna