Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Skomlin biegał po raz 12
piątek, 07 czerwca 2019 07:27

Ponad 160 zawodników stanęło na trasie Biegu Wiosny 2019, który odbył się w minioną niedzielę w Skomlinie. To już dwunasta edycja imprezy organizowanej w naszej miejscowości w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Jak zawsze było to święto sportu, połączone z promocją zdrowego stylu życia.

Na starcie stanęli najpierw najmłodsi, czyli przedszkolaki wraz z uczniami klas pierwszych. Do pokonania mieli dystans około 200 metrów. Z podobną trasą w chwilę potem mierzyli się uczniowie klas drugich i trzecich szkoły podstawowej. Punktem kulminacyjnych niedzielnych zawodów był oczywiście bieg główny. Trasę długości ponad 2 kilometrów poprowadzono tradycyjnie przez „Kapkaz”, wokół stadionu oraz ulicami polnymi i szutrowymi. Metę umiejscowiono na boisku szkolnym.

W trakcie imprezy uczniowie pod kierunkiem p Jolanty Kik przeprowadzili akcję promującą zdrowy styl życia. Były gry, zabawy i konkursy z nagrodami. Tego dnia można było także podziwiać taneczne popisy uczennic z klasy drugiej, wysłuchać kilku piosenek zaprezentowanych przez uczennice naszej szkoły i obejrzeć spektakularny pokaz karate tradycyjnego. Przez cały czas czynny był obficie zaopatrzony bufet, prowadzony przez panie z Rady Rodziców.

Przedszkole i kl. I

dziewczęta
1. Maja Zadworna
2. Daria Kotecka
3. Natalia Nowak
chłopcy
1. Jakub Wiśniewski
2. Bartłomiej Małyska
3. Hubert Kolebacz

Klasy II i III
dziewczęta
1. Martyna Cichosz
2. Laura Światła
3. Zofia Pilarska
chłopcy
1. Franek Drobina
2. Jakub Łapucha
3. Antoni Furman
Klasy IV –VI
dziewczęta
1. Klaudia Piśniak
2. Justyna Czarnuch
3. Aleksandra Idasiak
chłopcy
1. Antoni Dybka
2. Patryk Dwornicki
3. Franciszek Placek

Klasy VII, VIII i gimnazjum
dziewczęta
1. Julia Jasiak
2. Weronika Szymańska
3. Martyna Syguła
chłopcy
1. Łukasz Załuski
2. Kacper Kolebacz
3. Dawid Pilarski
Dorośli
kobiety
1. Katarzyna Wiktorek
2. Anna Matera
3. Ewelina Czarnuch
mężczyźni
1. Michał Szymczak
2. Bogdan Idasiak
3. Piotr Matera

Dorośli 35+
kobiety
1. Iwona Olek - Faryś
2. Barbara Chrzanowska
3. Wioleta Szczepańska
mężczyźni
1. Maciej Dróżdż
2. Karol Pilarski
3. Krzysztof Bednarek