Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą
piątek, 07 czerwca 2019 06:21

W dniu 30 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą – pisarzem, rysownikiem i ilustratorem. Podczas spotkania gość w sposób interesujący opowiadał uczniom o swojej pracy rysownika i twórczości literackiej. Szczególnie dużo uwagi poświęcił książkom, w których podejmował zagadnienia związane z dziejami Polski. Uczestniczący w spotkaniu uczniowie klas V i VI mogli poznać wiele ciekawostek związanych z życiem władców naszego kraju, które autor umieścił w swojej książce „ Jagiełło pod...prysznicem. Opowieści o władcach Polski”. Swoje opowieści pisarz urozmaicał wykonanymi w trakcie spotkania humorystycznymi rysunkami. Po zakończeniu spotkania uczniowie mieli możliwość zakupienia książek pana Pawła oraz zdobycia autografu wzbogaconego rysunkiem pisarza. Spotkanie autorskie odbyło się dzięki pomocy Gminnej Biblioteki Publicznej w Skomlinie.

J.Tokarek

Zdjęcia Jolanta Kowalska