Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Po raz XVII szachami uczcili niepodległość
niedziela, 18 listopada 2018 18:10

W Szkole Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie odbył się XVII Turniej Szachowy z okazji Narodowego Święta Niepodległości o puchar wójta gminy Skomlin. W dwudniowej rywalizacji uczestniczyło ponad 80 zawodników. 

W najbardziej doświadczonej grupie (z rankingiem co najmniej 1800) triumfowali: Rafał Kowalczyk z LKS Park Starzenice, drugie miejsce przypadło w udziale Jarosławowi Strycharkowi, reprezentującemu Trzcinicę, trzecie miejsce wywalczył Mariusz Kowalczyk z LKS Park Starzenice. Wśród kobiet pierwsze miejsce w grupie „A” zajęła Zuzanna Bakalarczyk – UKS „Piątka” Wieluń, druga była Natalia Guzik ze Skomlina, reprezentująca UKS „Piątka” Wieluń, a trzecia Anna Grzyb z UKS „Jedynka” Bełchatów.
W grupie „B” obejmującej juniorów i juniorki z rankingiem do 1600 triumfował wśród chłopców Piotr Stępiński z UKS „Jedynka” Bełchatów, na drugiej pozycji uplasował się Oliwer Jaśkiewicz także z UKS „Jedynka” Bełchatów, trzecia lokata przypadła w udziale Aleksemu Rumniakowi z UKS „Piątka” Wieluń. W grupie dziewcząt zwyciężyła Weronika Piotrowska reprezentująca UKS „Piątka” Wieluń, drugie miejsce wywalczyła Izabela Poraszka z Krzyworzeki, a trzecie Alicja Zawadzka z SP 4 w Wieluniu.
Michał Dyśko z Łodzi zwyciężył wśród chłopców w grupie „C” (ranking do 1250). Tuż za nim uplasował się Mateusz Wojtala z SP nr 4 w Wieluniu, trzecie miejsce natomiast zajął Jakub Pompa z SP w Wiechlesie. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się tutaj Zofia Patyk z UKS „Piątka” Wieluń, drugą lokatę wywalczyła reprezentująca ten sam klub Julia Woszczyk, a trzecią Kinga Szafran – także z wieluńskiej „Piątki”.