Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Obchody Stulecia Niepodległości w naszej szkole
poniedziałek, 12 listopada 2018 10:31

11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dzień ten należy do najradośniejszych w dziejach narodu polskiego. Na placach i ulicach gromadziły się tłumy ludzi, śpiewając pieśni patriotyczne, wiwatując na widok polskich flag i pierwszych polskich żołnierzy. Spontanicznie usuwano obce symbole, a młodzi ludzie masowo wstępowali do tworzącego się Wojska Polskiego.

Od tamtych chwil mija właśnie równe sto lat. Dla uczczenia tej rocznicy nasza szkoła przygotowała szereg uroczystości. Pierwszą z nich był uroczysty apel przygotowany przez uczniów z klas czwartych oraz chór szkolny. W piątkowe przedpołudnei przywołaliśmy ducha czasów, kiedy nasi przodkowie starali się walczyć o wolność podczas powstań listopadowego i styczniowego, kiedy w pieśniach dawali wyraz swemu cierpieniu i tęsknocie za niepodległą ojczyzną. Punktualnie o godz. 11.11 wszyscy zebraliśmy się w sali gimnastycznej, by wspólnie odśpiewać cztery zwrotki naszego hymnu narodowego. Kolejne uroczystości rocznicowe odbędą się 25 listopada. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców na to wydarzenie. Szczegóły niebawem.