Nasza szkoła bierze udział w programie SKO
poniedziałek, 29 października 2018 05:59

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej, zachęcający najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów. Program dedykowany jest uczniom od 6 do 13 roku życia. Dzięki udziałowi w programie dziecko uczy się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać, nabywa praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego, zdobywa wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

W ramach SKO dziecko będzie mogło korzystać z konta, które jest bezpieczne (możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców), bezpłatne, dobrze oprocentowane.
PKO BP organizuje wiele konkursów dla członków SKO. Program został objęty Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Koordynatorem SKO w naszej szkole jest p. Edyta Kapral.
Więcej informacji na stornie:www.sko.edu.pl

SKO Szkoły Podstawowej w Skomlinie organizuje
KONKURS PLASTYCZNY
dla uczniów klas I-VI
z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości
pod tytułem
„Z SKO oszczędzamy - nowy banknot wymyślamy”

 By wziąć udział w konkursie należy zaprojektować i wykonać banknot;
 Technika i format pracy dowolny ( max. A4)
 Praca powinna nawiązywać do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę
 Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI
 Pracę należy składać do 9 listopada 2018 r. u opiekuna SKO - Edyty Kapral