Kontakt: Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie, ul. Parkowa 6, 98-346 Skomlin | tel./fax 43 842 69 69 | email: sekretariat@szkola-skomlin.pl

Archiwum wiadomości

Archiwum wiadomości 2009-2013

Biblioteka

Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Skomlinie czynna jest w dni nauki szkolnej od 8.00 do 14.20  w poniedziałki, od 8.00 do 14.30 we wtorki i czwartki, od 8.00 do 14.40 w środy oraz od 8.00 do 14.00 w piątki.

W bibliotece pracuje nauczyciel bibliotekarz Jarosław Tokarek.
Biblioteka dysponuje księgozbiorem liczącym ponad 12 tys. woluminów. Posiada także bogaty zasób zbiorów specjalnych, na który składają się kasety video, płyty audio, DVD i CD-ROM. Biblioteka prowadzi prenumeratę czasopism dla nauczycieli i uczniów.

W sierpniu w 2006 roku, biblioteka szkolna otrzymała w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego sprzęt i oprogramowanie do Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej. Tą drogą pozyskano cztery zestawy komputerowe oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, kopiarka). Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać w celach edukacyjnych z otrzymanego sprzętu i oprogramowania.

Biblioteka pracuje w oparciu o roczny ramowy plan pracy. Nauczyciel bibliotekarz prowadzi dla zainteresowanych uczniów zajęcia doskonalące technikę głośnego czytania ze zrozumieniem. W bieżącym roku szkolnym 2012/13 biblioteka będzie organizatorem konkursu plastyczno – czytelniczego „ W świecie baśni Andersena”, przeznaczonego dla uczniów klas 1 - 3 szkoły podstawowej, jesiennych i wiosennych „Kiermaszów Taniej Książki”, pasowania  na czytelnika uczniów klas pierwszych oraz cyklu imprez pod wspólnym hasłem „Dni  Biblioteki”, planowanych na marzec 2013 roku. W  jego ramach odbędą się takie imprezy jak spotkanie autorskie, konkursy recytatorskie oraz apel poświęcony książce.  

Regulamin biblioteki szkolnej
Regulamin wypożyczania podręczników